Z vánočního stromu ze Staroměstského náměstí vznikly mobilní záhony, lavička a hmyzí hotely. Dostali je senioři

17. červen 2024 11:39

Ze smrku, který v adventu zdobil pražské Staroměstské náměstí, letos vznikly zahradní prvky do dvou domovů pro seniory. Domovu Sulická na Praze 4 zástupci hlavního města předali dva hmyzí hotely a tři vyvýšené mobilní záhony. Další vyrobený prvek, zahradní lavička, v tomto týdnu putoval do Domova seniorů v Mimoni. Pražský vánoční strom se tak poprvé symbolicky vrátil i do kraje, kde vyrůstal.

Předávání výrobků v Praze 4 se účastnila také městská společnost Technologie hlavního města Prahy, která zajišťuje kácení, převoz a instalaci stromu v centru metropole a učitelé a žáci Střední odborné školy Jarov, kteří všechny výrobky zhotovili.

Čtěte také

„Krásná tradice využití vánočního stromu pro dobrou věc pokračuje a skvěle podporuje i myšlenku soudržnosti a propojování generací. Jsem ráda, že jsme ji přenesli také do dnešního setkání v Domově Sulická a společně se seniory a studenty nové mobilní záhony osázeli. Výrobky z dílny šikovných středoškoláků poslouží nejen jako nápadité prvky do zahrady, ale i k aktivnímu odpočinku obyvatel domova,“ řekla Alexandra Udženija, náměstkyně primátora hl. m. Prahy pro oblast sociálních věcí, bydlení a zdravotnictví (ODS).

Předání výrobků z pražského vánočního stromu do domovů pro seniory

Michal Hroza, radní pro infrastrukturu, připomněl, že strom byl do Prahy přivezen z pozemku soukromého majitele v Pertolticích pod Ralskem. „Z našeho setkání při kácení stromu vzešlo přání, aby se kousek stromu v nové podobě vrátil zpátky, konkrétně do Domova seniorů v Mimoni. Moc rádi jsme vyhověli a tuto středu jsme ve spolupráci s THMP na místo doručili krásnou zahradní lavici z dílny SOŠ Jarov. Věříme, že v domově udělá radost a bude jim dobře sloužit,“ řekl Michal Hroza (TOP 09).

„Z mobilních záhonů i hmyzích hotelů máme velkou radost. Naše zařízení poskytuje zázemí těm, kteří vzhledem ke svému věku a zdravotnímu stavu nemohou žít sami a potřebují pomoc a podporu při zvládání běžných denních činností. Nové prvky v naší zahradě jim nabídnou příjemný relax a zpestření při pobytu venku na zahradě. Městu za tento dárek děkujeme,“ dodala Lenka Kohoutová, ředitelka Domova Sulická.

autor: JMys | zdroj: Magistrát hl. m. Prahy
Spustit audio