Zrekonstruované hřiště Krčská jako zázemí pro stavbu. Obyvatelé Prahy 4 podepisují petici, vadí jim i počet podlaží plánované rezidence

17. duben 2024 11:35

Obyvatelům Prahy 4 se nelíbí plány firmy Strabag. Ta chce na sídlišti Zelená liška postavit bytový dům a kvůli pracím dočasně zabrat dětské hřiště. Proti záměru společnosti sepsali petici.

„Je to takové krásné místo a rozhodně teda se nám to nelíbí,“ říká Hana Veselá, která sem chodí se svými vnučkami. Zdejší obyvatelé sepsali petici. Kromě zabrání hřiště se jim nelíbí i výška jednoho ze tří bloků bytového domu, který má stát hned vedle hřiště a podle návrhu developera má mít dvanáct podlaží.

Členka petičního výboru a nezávislá zastupitelka Prahy 4 Petra Rejchrtová si myslí, že by i tento objekt měl respektovat výšku okolní zástavby. „Pokud by ten objekt byl menší, tak zařízení staveniště klidně může realizovat u sebe a nemusí se čerstvě zrekonstruované hřiště rozbourat,“ vysvětluje.

Petice na hřišti v Krčské ulici

Staveniště v prostoru hřiště

Pozemek koupila stavební firma Strabag v roce 2021. Společnost tehdy vyhověla právě požadavkům místních, kteří chtěli, aby doprava na stavbu vedla co nejkratší cestou, tedy mimo sídliště Zelená liška.

Podle mluvčí firmy Edity Novotné by k tomu měla sloužit vjezdová rampa z Krčské ulice: „Výstavba této rampy ale není možná bez přerušení provozu hřiště.“ Zároveň dodává, že by firma zabrala hřiště jen dočasně.

„Umístit zařízení staveniště do tohoto prostoru považujeme za nejšetrnější variantu, protože by tak bylo co nejdále od stávající obytné zástavby.“

Firma by pro umístění stavebních buněk a skladování materiálu potřebovala zhruba 70 procent dětského hřiště v Krčské ulici. Zapůjčení stavbařům musí schválit zdejší radní a zastupitelé. To se zatím nestalo.

Plánovaná Rezidence Herálecká

„Pokud však najdeme s developerem shodu, uzavřeme smlouvu o spolupráci, jejíž součástí by bylo vybudovat nové a větší multifunkční hřiště,“ uvádí místostarosta Prahy 4 Patrik Opa z ODS.

Kdy by měla stavba začít, zatím není jasné. Firma čeká na vydání stavebního povolení.

autoři: Markéta Janovská ,
Spustit audio