Hit týdne 2. 4. 2023

2. duben 2023

Hit týdne, novinky a největší hity. Calvin Harris & Ellie Goulding, Deaf Heart, Lewis Capaldi, Pnau x Khalid a další.

Calvin Harris a Ellie Goulding jsou jedničkou hitparády na Rádiu Praha!

Z nuly rovnou až na vrchol vylétla žhavá tranceová novinka Miracle, kterou mají na svědomí Calvin Harris & Ellie Goulding. Vyhrávají tak 14. vydání Hitu týdne.

Na druhém místě skončil pražský band Deaf Heart a singl Adelaide, ale v naší hitparádě je naposledy, po šesti týdnech povinně končí. Třetí je další novinka, Lewis Capaldi senzačně zabodoval se singlem How I’m Feeling Now.

Čtvrtý je další Brit Tom Odell s dvanáct let starým hitem Another Love a úřadující britská jednička, ryšavý Ed Sheeran, uzavírá TOP 5 s prvním singlem nového alba Eyes Closed.

Novinky a nasazené

Z novinek zabodoval ještě Ir Hozier a Eat Your Young (No.10). Z domácích hvězd měli úspěch ještě Jakub Děkan a Václava Janoušek (No.8), Lenny (No.11), Marpo (No.13) a v Praze žijící Brit James Harries (No.15).

V nasazených je opět spousta zvučných jmen a aktuálních a dobrých hitů, jen vaše hlasy je posunou mezi nejlepší.

Poslechněte si 14. vydání Hitu týdne roku 2023. O pořadí všech songů rozhodujete vy, svými hlasy. Hlasování běží jako vždy až do pátku do 12:00, do té doby můžete rozhodnout o těch nejlepších hitech na Rádiu Praha. Premiéra Hitu týdne je pak na programu vždy v neděli od 19:00, v repríze si pořad poslechnete v pondělí od 22:00 hodin nebo kdykoliv u nás na webu.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.