Hit týdne 22. 1. 2023

22. leden 2023

Hit týdne, novinky a největší hity. Imagine Dragons, Raye feat. 070 Shake, Maneskin feat. Tom Morello, SZA a další.

Symphony je novou jedničkou na Rádiu Praha!

A která že symfonie to je? Ta od rockbandu z Las Vegas Imagine Dragons z jejich poslední desky Mercury Act 2. Na druhém místě skončil track, který si vede přímo skvěle v evropských chartech (např. No.2 v UK a No.3 v Německu) Raye a 070 Shake – Escapism. Na třetí příčku se probojovali italští Maneskin s Tomem Morellem a hitem z nového alba Rush – Gossip. Jinak obal nového alba je velmi vtipná „čumenda“.

Na 4. příčce se s Hitem týdne rozloučil minule song číslo 2 – Lost Frequencies, Elley Duhé a X Ambassadors a Back To You, ten už byl u nás pošesté a povinně končí. Pátá je další novinka a aktuálně globální hit No.1 – SZA a velepříjemná Kill Bill.

Z novinek ještě dokázala zabodovat Miley Cyrus na osmém místě se singlem Flowers, ten trhá všechny možné i nemožné rekordy. Devátí jsou U2, kteří se vrací novým albem Songs Of Surrender plným starých songů v nových verzích. No.9 je Pride (In The Name Of Love). Desátá je pak Lady Gaga s 12 let starým trackem Bloody Mary, ten se vrátil do chartů díky sérii Netflixu Wednesday.

Čtěte také

Z novinek tentokrát můžete hlasy ocenit novou Becky Hill se slavným songem Bryana Adamse Heaven v nové dance verzi, Mimi Webb už také nedávno Hit týdne vyhrála, její novinka Red Flags je velmi ambiciózní.

Poslechněte si 4. vydání Hitu týdne roku 2023. O pořadí všech songů rozhodujete vy, svými hlasy. Hlasování běží jako vždy až do pátku do 12:00, do té doby můžete rozhodnout o těch nejlepších hitech na Rádiu Praha. Premiéra Hitu týdne je pak na programu vždy v neděli od 19:00, v repríze si pořad poslechnete v pondělí od 22:00 hodin nebo kdykoliv u nás na webu.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?