Jedniček není nikdy dost!

29. říjen 2015

První sobotní říjnový Noční proud, který nás převede do první hodiny nedělního rána, připomene velké "jedničkové" hity britské hitparády.

Půjde o nahrávky, které se v uplynulých dekádách objevily na prvním místě ostrovního singlového žebříčku, jak je v publikaci British Hit Singles registruje Guinnessova kniha rekordů. Sobotním Nočním proudem, pro který se vžil podtitulek Horečka sobotní noci, vás provede Miloš Skalka.

V interpretační soupisce hitů, které se propracovaly na první místo ostrovní singlové Top 20 najdete "historická" jména jako Elvis Presley, Roy Orbison, Del Shannon, Everly Brothers, Gary Pucket & The Union Gap, Middler of the Road, Chrristie, Cliff Richard či Helen Shapiro, směrem k současné hudební scéně nás posunou Fatboy Slim, Las Ketchup, Backstreet Boys, Another Level, A1, Stiltskin či Culture Beat.

Sobotní Noční proud začíná jako každý jiný den hned po zprávách ve 23 hodin. nenchte si ho ujít!

autor: Miloš Skalka
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.