Putování po pražských kavárnách. Vydejte se s námi za vůní kávy

Kavárna schovaná ve vnitrobloku. Podnik v Kampusu Hybernská vznikal spontánně a svépomocí

Na začátku byla parta studentů, která prodávala občerstvení ve stáncích na festivalech. Z toho vznikla Kavárna Hlína. Ta po čase změnila jméno na Kavárna Kampus Hybernská. Podnik schovaný ve vnitrobloku nedaleko Prašné brány funguje už pátým rokem.

„Jsme v místech, kde je takový historický vnitroblok, byly tu stáje pro koně, později nějaké budovy Ministerstva vnitra. Pak se z toho vlastně stal takový mimoškolní kampus, kde se můžou dít různé koncerty, výstavy,“ popisuje provozovatel kavárny a někdejší student UMPRUM Adam Chmiel.

Kavárna podle jeho slov vznikla spontánně a svépomocí. Celý interiér si vyráběli vlastně sami. „Je to takový eco-friendly i proto, že jsme 90 procent materiálu a věcí už sebrali odněkud jinud nebo nakoupili z nějakých starých provozů.“

Prvními zákazníky byli výlučně studenti, to už ale dávno neplatí. „Na začátku to trvalo třeba rok, dva, kdy to bylo opravdu jenom interní, školní. Teď je to v podstatě veřejná kavárna, kam velice rády chodí maminky s dětmi i studenti,“ dodává Adam Chmiel.

Kampus Hybernská je prostor propojující kulturu, inovace, vědu a vzdělávání, který nabízí bohatý program. Vznikl propojením hlavního města Prahy a Univerzity Karlovy.

Poslechněte si celou reportáž z Kavárny Kampus Hybernská.

autoři: Václav Müller , | zdroj: Český rozhlas
Spustit audio

Nejnovější zprávy

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

Karel Klostermann Ze světa lesních samot

Ze světa lesních samot

Koupit

Román klasika české literatury zobrazuje dramatické změny poměrů na česko-bavorském pomezí v posledním čtvrtletí 19. století, kdy ustálený životní řád "světa lesních samot" narušila živelná katastrofa.