Tipy na víkend v Praze: dejte si zmrzlinu, žijte hudbou nebo navštivte designový trh

23. červen 2023

Už víte, kam vyrazíte o víkendu? Pokud se stále rozmýšlíte, máme pro vás několik tipů na zajímavé zážitky v Praze.

MINT Market

  • neděle 25. června, 10:00–18:00, Praha 2

Rašínovo nábřeží bude v neděli dějištěm dalšího MINT Marketu, na který se sjedou tvůrci a designéři z celé České republiky, Slovenska i Ukrajiny. Zavedené trhy s originálními výrobky všeho druhu nabídnou jako vždy i dobré jídlo a pití.

Prague Ice Cream Festival

  • sobota 24. a neděle 25. června, Praha 7

Výstaviště v Holešovicích přiláká o víkendu všechny milovníky zmrzliny, koná se tu už devátý ročník Prague Ice Cream Festivalu. Desítky zmrzlinářů uspokojí chutě i těch nejnáročnějších návštěvníků, připraví gelato, točené zmrzliny, sorbety i speciální edice třeba pro vegany. K dispozici bude dětská nebo sportovní zóna.

Praha žije hudbou

  • pátek 23. a sobota 24. června, různá místa

Přesvědčte se o tom, že hudba a umění patří do veřejného prostoru. Ulice Prahy ovládne festival, který vám představí hudebníky, buskery a umělce všeho druhu. Je jen na vás, jestli jim po vystoupení něco přihodíte do klobouku. Nebo byste snad sami chtěli něco předvést? I to je možné. K vidění bude třeba Laco Déczi, Mucha, Katarzia, Lipo a mnoho dalších.

Festival ARENA Divadla bratří Formanů

  • do soboty 1. července, Praha 5

Šestý ročník přehlídky divadla, nového cirkusu, hudby a současné vizuální tvorby je v plném proudu. Součástí festivalu jsou představení vzniklá v produkci bratří Formanů, stejně jako představení kumštýřů, artistů a jiných umělců, které Petr a Matěj Formanovi potkali během svých cest po světě. Akce zavede návštěvníky na Smíchovskou náplavku i do blízkého Erpet Centra. 

Degustační akce:

Craft Beer Fest – v Parku Riegrovy sady se budou v pátek a v sobotu točit pivní speciály z celé republiky, svoje umění představí sládci a odborníci, kteří vás seznámí s různými typy piva a jejich přípravou.

Den otevřených lahví na Střeláku – milovníci vína můžou zase v pátek a v sobotu navštívit Střelecký ostrov, připravena budou ta nejlahodnější vína z jižní Moravy, ale i ze zahraničí.

PIKI prosecco piknik & Vietnam v parku – u Břevnovského kláštera se přesvědčíte, že italské prosecco a vietnamská kuchyně jdou dohromady, v pátek a v sobotu si sbalte deku a udělejte si tu piknik.

Karlínský street food festival – neděle na Karlínském náměstí bude ve znamení street food specialit, piva, drinků i muziky, za kostelem organizátoři umístí rampu pro skate i bmx.

Další akce:

Festival bonsají a japonské kultury, Pražské služby dětem, Geologický den, Vezmi kytku do kina/Květinový swap

autor:
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Mimozemští roboti, červí díry, kosmické elektrárny... je lepší být ve střehu.

Tomáš Vacek, vedoucí Programu celoplošné stanice

vladana.jpg

Komplet 3CD Vladana a Prasopes

Koupit

Co se stane, když se desetiletá holka rozhodne být intergalaktickou strážkyní? Sci-fi seriál o útěku z domova, vzpouře strojů a přátelství s jedním zvláštním kouzelným zvířetem.