Tipy na víkend v Praze: Sukulenty v interiéru, Praha žije hudbou, Noc kostelů

7. červen 2024

Už víte, kam vyrazíte o víkendu? Pokud se stále rozmýšlíte, máme pro vás několik tipů na zajímavé zážitky v Praze.

Sukulenty v interiéru

 • od 7. června, Praha 7
Tlustice je tučnolistý sukulent. Listy v sobě ukládají tekutinu

Zajděte na výstavu, která promění váš domov! Výstava sukulentů v Botanické zahradě Praha je plná inspirace pro každého, kdo si chce zkrášlit svůj byt exotickými pokojovými rostlinami. Během výstavy se detailněji seznámíte s druhy, které se staly oblíbenými ozdobami domovů i kanceláří. V prodejní části si můžete vybraný sukulent rovnou zakoupit.

Praha žije hudbou

 • 7.–8. června, na dvaceti místech Prahy
Praha žije hudbou

Praha žije hudbou je největší buskingový festival v hlavním městě. Jeho maskotem je červený Uličník.Uličníkovi jde o jedinou věc! Vlastně to jsou tři věci:

 • Chce si užívat života v ulicích, parcích a náměstích Prahy.
 • Chce co nejširší veřejnosti ukázat v co nejlepším světle, že umění patří do ulic.
 • Chce zlepšit podmínky pro vystupování pouličních umělců.

Na víc než 20 místech v ulicích vystoupí taková jména, jako je Ben Cristovao, Igor Orozovič, Michal Horák, Jiří Schmitzer a Marsell Bendig s Lucií Bikárovou. Těšit se můžete i na dechový showband Brass Avenue, moderní romskou kapelu Le Čhavendar, experimentující smyčcové kvarteto BBQ, nadaného Rodana nebo rytmy Latinské Ameriky naservírované souborem Cumbia Cooperativa. Připojí se také desítky buskerů.

Noc kostelů

 • pátek 7. června
Noc kostelů 2018

Noc kostelů vstupuje už do 16. ročníku celorepublikové akce a zpřístupněno z chrámů, kaplí, křížových chodeb, klášterních refektářů i rajských zahrad je už více než 1700. Noc kostelů představuje nejlepší možnost podívat se do míst, která jsou běžně přístupná jen při konání bohoslužeb nebo ani pro širokou veřejnost neslouží, jako například věže či sakristie. Zváni jsou všichni, kteří jsou zvědaví, touží nahlédnout do „zákulisí“ nebo se zajímají o život jednotlivých farností a komunit.

Festival otevřených dílen

 • sobota 8. června od 13 hodin, Praha 5
Smíchovská náplavka

Pojďte s námi tvořit na Náplavku! Už posedmé si malí i velcí vyberou z pestré mozaiky aktivit od pražských otevřených dílen. Vyzkoušíte si řemesla od truhlařiny přes práci sklem či kůží až po keramiku. Ale také moderní makerské technologie nebo různé re-use aktivity. Zapojíte svou kreativitu u malby nebo šití, ochutnáte LARP, různé hry a hříčky a mnoho dalšího. Když vás to či ono nadchne, rovnou budete vědět, do které dílny jít tvořit dál.

Výstava Planeta Praha

 • do 1. září, Praha 2

Čtěte také

Centrum architektury a městského plánování připravilo spolu s tvůrci dokumentárního filmu a knihy Planeta Praha stejnojmennou výstavu. Pro návštěvníky je připravena řada interaktivních prvků, včetně virtuální reality. Nahlédněte do světa našich zvířecích spolubydlících, jak vidí metropoli a život v ní? A jak využívají městské prostředí? Odpoví expozice, která trvá až do září.

Výstava KAFKAESQUE 

 • do 22. září, Praha 7

Čtěte také

Pražský rodák Franz Kafka je jedním z klíčových autorů 20. století. Jeho romány, příběhy a korespondence byly přeloženy do desítek jazyků. Letos je to 100 let od jeho úmrtí, což připomíná výstava v Centru současného umění DOX. Více než třicet umělců tak představuje vlastní kafkovské pojetí současného světa. Připraveny jsou také diskuse, filmové projekce nebo koncerty.

Výstava Czech Press Photo

 • do konce srpna, Praha 1

Čtěte také

V Nové budově Národního muzea můžete navštívit výstavu již 29. ročníku prestižní novinářské soutěže Czech Press Photo. Prezentovány jsou oceněné snímky a další vybrané fotografie, které charakterizují uplynulý rok. Celkem je k vidění více než 470 tištěných fotografií a více než 240 snímků v obrazovkách a projekcích od 120 autorů. Součástí výstavy bude bohatý doprovodný program.

Rádiová stezka

 • Praha – Satalice

Čtěte také

Studenti 1. IT Gymnázia v Satalicích vytvořili naučnou stezku na počest rádiové historie. Vysílání začalo 18. května 1923 ve stanu v pražských Kbelích a v sousedních Satalicích byla vybudována rádiová stanice. Dnes v budově sídlí právě zmíněné gymnázium a trasa vede kolem něj parkem. Projít si ji může kdokoli, má osm zastávek a vznikla k ní i aplikace.

autor: djo | zdroj: Kudy z nudy
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.