Herečka Eva Vrbková: Teď budu dělat takové ty obyčejné věci

9. červen 2019

Usměvavá herečka, kterou můžete znát třeba z filmu Pravidla lži nebo z televizního pořadu Všechno, co mám ráda, miluje divadlo a neméně hudbu. Svého času dokonce z gustem zpívala s vysavačem nebo fénem. Proč je podle ní tak důležité ovládat vlastní hlas? I tom se Eva Vrbková rozpovídala v pořadu Až na dřeň.

Evu Vrbkovou po dlouhé době čeká volno. Dotočila film a na další práci se chystá až v srpnu. „Chci jet k moři a také se budeme s přítelem stěhovat. Takže se těším, že budu dělat takové ty obyčejné věci,“ říká herečka, která zároveň přiznává, že neumí odpočívat v tichu – většinou ji k odpočinku hraje rádio.

Její cesta k divadlu nebyla jednoduchá. Eva Vrbková se mu sice chtěla věnovat odjakživa, ale kvůli špatnému prospěchu se šla učit na pánskou krejčovou a dlouho to vypadalo, že u šicího stroje zůstane „Mě vlastně šití strašně baví. Pánská krejčovina je pořád taková strašně voňavá a navíc mi to docela šlo a naplňovalo mě to. Pořád mi ale něco chybělo.“

Dnes je v divadle jako doma, kromě toho skládá hudbu a aktuálně se chystá vydat vlastní album. Velkou pozornost věnuje i lidskému hlasu – vede workshopy, kde právě s vlastním hlasem učí lidi pracovat. „Já mám vždycky pocit, že hlas je takový vnitřní okap a je potřeba ho občas pročistit. Občas lidé, kteří se třeba bojí rozčílit, nebo se třeba bojí něžnosti, používají jen malou škálu. Přitom hlas nám skýtá netušené možnosti. Pro mě je hlas neskutečný energetický zdroj.“

Celý rozhovor si můžete poslechnout v našem audioarchivu a nezapomeňte se podívat tak na videozáznam z natáčení.

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.