Hit týdne 16. 4. 2023

16. duben 2023

Hit týdne, novinky a největší hity. Calvin Harris & Ellie Goulding, Ed Sheeran, David Stypka feat. Šimon Bilina a další.

Ellie Goulding a Calvin Harris znovu obhájili první příčku Hitu týdne!

Zpěvačka, která bude hlavní hvězdou Colours of Ostrava, je potřetí na vrcholu hitparády Rádia Praha. Ellie Goulding s Calvinem Harrisem a singlem Miracle u vás opět bodují. Bilance tohoto hitu je stoprocentní – třikrát v Hitu týdne a třikrát No.1!

Druhý je Ed Sheeran s novinkou z nového chystaného alba Substract (-), singl se jmenuje Eyes Closed. Na třetí místo si výrazně polepšili David Stypka a Šimon Bilina, právě on s dalšími přáteli společně dokončili nádhernou Stypkovu píseň Nebreč. Na čtvrtém místě se chartem povinně rozloučil 11 let starý Tom Odell Another Love.

Novinky a nasazené

Nejlepší novinka je pak pátá, Barbora Poláková má další senzační song Sousedův trávník, ve videoklipu si zahrála spousta hereckých kolegů. Z novinek prošel na No.7 také James Arthur s coververzí slavného hitu Christiny Perri - A Thousand Years. O místo horší je třetí novinka – Jax Jones a Calum Scott – Whistle.

V nasazených je i tentokrát spousta zvučných jmen a znamenitých novinek, ty posunou do patnáctky jen Vaše hlasy.

Poslechněte si 16. vydání Hitu týdne roku 2023. O pořadí všech songů rozhodujete vy, svými hlasy. Hlasování běží jako vždy až do pátku do 12:00, do té doby můžete rozhodnout o těch nejlepších hitech na Rádiu Praha. Premiéra Hitu týdne je pak na programu vždy v neděli od 19:00, v repríze si pořad poslechnete v pondělí od 22:00 hodin nebo kdykoliv u nás na webu.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.