Hit týdne 19. 3. 2023

19. březen 2023

Hit týdne, novinky a největší hity. Depeche Mode, Deaf Heart, Vesna, Freya Ridings a další.

Depeche Mode si stále drží první místo v Hitu týdne!

I 12. vydání naší hitparády suverénně vyhrála kapela Depeche Mode s hitem Ghosts Again a je tak přesně krok od absolutního maxima – šesti jedniček v šesti týdnech. Tím by se stali nejvážnějšími kandidáty na Hit celého roku 2023. Navíc v pondělí 27. března u nás můžete slyšet zbrusu nové album Memento Mori z vinylu.

Druhé místo udržel pražský rock band Deaf Heart s letošní novinkou Adelaide. Na třetí místo si polepšil 12 let starý Tom Odell, kterého s hitem Another Love do chartů vrátila popularita na TikToku.

Čtvrté místo drží britská hvězda Freya Ridings se singlem Weekends a na pátém místě se po šesti týdnech loučí naše reprezentantky na Eurovision Song Contest – dívčí band Vesna a song My Sister’s Crown.

Novinky a nasazené

Nejlepší novinka je No.7, brazilský DJ Alok spojil síly s Angličanem Jamesem Arthurem a z letitého hitu Shapeshifters vytvořili novinku Work With My Love. Hned za nimi skončila nová Miley Cyrus se singlem River, v desítce ještě zabodoval další nový track – spolupráce Pnau x Khalid – The Hard Way je No.10.

Poslechněte si 12. vydání Hitu týdne roku 2023. O pořadí všech songů rozhodujete vy, svými hlasy. Hlasování běží jako vždy až do pátku do 12:00, do té doby můžete rozhodnout o těch nejlepších hitech na Rádiu Praha. Premiéra Hitu týdne je pak na programu vždy v neděli od 19:00, v repríze si pořad poslechnete v pondělí od 22:00 hodin nebo kdykoliv u nás na webu.

autor: Petr Jungmann
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

Karel Klostermann Ze světa lesních samot

Ze světa lesních samot

Koupit

Román klasika české literatury zobrazuje dramatické změny poměrů na česko-bavorském pomezí v posledním čtvrtletí 19. století, kdy ustálený životní řád "světa lesních samot" narušila živelná katastrofa.