Hit týdne 23. 7. 2023

23. červenec 2023

Hit týdne, novinky a největší hity. Nathan Dawe, Joel Corry a Ella Henderson, Olivia Rodrigo, Anna K. a další.

Nathan Dawe, Joel Corry a Ella Henderson bodují v Hitu týdne!

Po šesti týdnech, kdy hitparádě kraloval Michael Patrick Kelly, se na zlatou příčku dostal singl 0800 Heaven, s ním 30. vydání Hitu týdne vyhrály britské hvězdy – Nathan Dawe, Joel Corry a Ella Henderson.

Druhá skončila dvacetiletá zpěvačka z Kalifornie jménem Olivia Rodrigo. Ta chystá na 8. září nové album Guts, první singl z něj – Vampire – je na Rádiu Praha stříbrný. Třetí místo má Anna K. a Údolí včel, tak se bude jmenovat i chystané podzimní album rodačky z Vrchlabí.

Na čtvrtém místě se s chartem rozloučila Rita Ora, s Fatboy Slimem bodovali šestkrát se singlem Praising You, a to je u nás maximum. Ze třetího na páté místo spadla zpěvačka, která okouzlila 21. června Prahu na Prague Rocks – Gwen Stefani. Nestárnoucí star skupiny No Doubt podruhé zabodovala novinkou True Babe.

Novinky a nasazené

Celkem pět novinek provětralo nejlepší patnáctku – Taylor Swift a I Can See You (No.7), Rodan – Tell Me It’s Summer (No.8), Libianca – People (No.10), Alok a Ava Max – Car Keys (Ayla) (No.11) a Jax Jones a Fireboy DML – Me And My Guitar (No.14).

Nasazené hity se zase hemží velkými jmény a dobrými songy – Post Malone, Billie Eilish, P!nk, Maroon 5, Emma Smetana a Richard Müller nebo Alan Walker.

Poslechněte si 30. vydání Hitu týdne roku 2023. O pořadí všech songů rozhodujete vy, svými hlasy. Hlasování běží jako vždy až do pátku do 12:00, do té doby můžete rozhodnout o těch nejlepších hitech na Rádiu Praha. Premiéra Hitu týdne je pak na programu vždy v neděli od 19:00, v repríze si pořad poslechnete v pondělí od 22:00 hodin nebo kdykoliv u nás na webu.

autor: Petr Jungmann
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

ze_světa_lesních_samot.jpg

3x Karel Klostermann

Koupit

Komplet obsahuje dva šumavské romány Ze světa lesních samot, V ráji šumavském a povídkový soubor Mrtví se nevracejí z pera klasika české literatury Karla Klostermanna (1848 - 1923), který tomuto kraji zasvětil celé své dílo.