Hit týdne 28. 5. 2023

28. květen 2023

Hit týdne, novinky a největší hity. Depeche Mode, Switch Disco & Ella Henderson, Harry Styles a další.

S novým singlem se Depeche Mode vrací na vrchol Hitu týdne!

Pětkrát letos triumfovali se singlem Ghost Again, prvním z alba Memento Mori. Teď přidali další vítězství s novým singlem Wagging Tongue. Slavní Depeche Mode také 30. července vystoupí v Praze v Letňanech!

Na druhé místo klesli šampioni posledních dvou kol – Switch Disco s Ellou Henderson, singl React se samply Roberta Milese už další umístění nepřidá, povinně po šesti týdnech končí.

Nejlepší novinka získala hned napoprvé bronzovou medaili, Harry Styles před rokem vyprodal O2 arenu, teď se s výtečnou hitovkou Satellite dostal rovnou na stupně vítězů naší hitparády.

Čtvrtí pak skončili Maneskin a pátá naše úřadující stříbrná superstar Elizabeth Kopecká, šestá je další novinka – Marek Ztracený a song Stále věřím, singl, kterým krátí fandům čekání na třikrát vyprodaný Eden v polovině června.

Novinky a nasazené

V nasazených jsou tentokrát třeba Dua Lipa, OneRepublic, Robin Schulz, J.A.R., Barbora Poláková a mnoho dalších.

Poslechněte si 22. vydání Hitu týdne roku 2023. O pořadí všech songů rozhodujete vy, svými hlasy. Hlasování běží jako vždy až do pátku do 12:00, do té doby můžete rozhodnout o těch nejlepších hitech na Rádiu Praha. Premiéra Hitu týdne je pak na programu vždy v neděli od 19:00, v repríze si pořad poslechnete v pondělí od 22:00 hodin nebo kdykoliv u nás na webu.

autor: Petr Jungmann
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

zlenice.jpg

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...