Hit týdne 5. 2. 2023

5. únor 2023

Hit týdne, novinky a největší hity. Miley Cyrus, Maneskin feat. Tom Morello, Mirai a další.

Miley Cyrus je jedničkou i na Rádiu Praha!

Miley Cyrus během posledních dnů pokořila řadu rekordů a vyhrála 38 národních a kontinentálních žebříčků, je dokonce jedničkou globální a vyhrála i na Rádiu Praha se singlem Flowers!

Druzí jsou římští Maneskin, ti pro změnu vedou českých albový žebříček s novinkou Rush, singl Gossip s Tomem Morellem je u nás No.2. Na třetí místo si výrazně polepšili stříbrní slavíci v kategorii skupin – Mirai se singlem Vlci, ve kterém si zahrála Nikol Leitgeb (dříve Štíbrová).

Na čtvrté místo spadla předchozí jednička Raye a 070 Shake – Escapism, na páté místo se pak vrátil do chartu hit nigerijské hvězdy Rema. Ten svůj slavný loňský hit nahrál snově se Selenou Gomez a všude se dere do popředí, jmenuje se Calm Down. S chartem se naopak loučí po šesti týdnech Imagine Dragons s hitem Symphony, s ním po dlouhé době Hit týdne vyhráli.

Do nasazených jsme tentokrát dali všech 5 hitů, které se v národním kole pokoušejí získat právo reprezentovat naši zemi na letošní Eurovision Song Contest. Můžete je tedy podpořit i v našem chartu. Přidali jsme samozřejmě i další žhavé světové hity.

Poslechněte si 6. vydání Hitu týdne roku 2023. O pořadí všech songů rozhodujete vy, svými hlasy. Hlasování běží jako vždy až do pátku do 12:00, do té doby můžete rozhodnout o těch nejlepších hitech na Rádiu Praha. Premiéra Hitu týdne je pak na programu vždy v neděli od 19:00, v repríze si pořad poslechnete v pondělí od 22:00 hodin nebo kdykoliv u nás na webu.

autor: Petr Jungmann
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

Karel Klostermann Ze světa lesních samot

Ze světa lesních samot

Koupit

Román klasika české literatury zobrazuje dramatické změny poměrů na česko-bavorském pomezí v posledním čtvrtletí 19. století, kdy ustálený životní řád "světa lesních samot" narušila živelná katastrofa.