Hit týdne 7. 5. 2023

7. květen 2023

Hit týdne, novinky a největší hity. David Stypka feat. Šimon Bilina, Calvin Harris & Ellie Goulding, Jelen, David Kushner a další.

David Stypka a Šimon Bilina kralují Hitu týdne!

Nádherná balada Nebreč získala nejvíc hlasů a porazila tak pětinásobné šampiony Calvina Harrise s Ellie Goulding. Hit Miracle tak končí s bilancí pěti No.1 a jednoho No.2, čímž vyrovnali letošní maximum Depeche Mode a hitu Ghosts Again.

Čtěte také

Na třetí místo se propracovali Swith Disco s Ellou Henderson a hitem React, ten obsahuje 90’s hit Children od Roberta Milese.

Nejlepší novinka je čtvrtá, dvaadvacetiletý objev z Chicaga, zpěvák s dunivým hlasem David Kushner, singl Daylight je aktuálně světovým tophitem. Pátá je pak česká kapela Jelen a píseň Pálím.

Novinky a nasazené

Další novinka jsou až ve třetí pětce, Purple Disco Machine a Kungs – Substitution (No.12) a Shouse s Davidem Guettou – Live Without Love (No.14).

V novinkách najdete opět spoustu velkých jmen a dobrých songů, Ed Sheeran, Lewis Capaldi, Tiësto, Rita Ora, Foo Fighters, PG Roxette a další čekají na každý hlas, který je posune o kousek výš.

Poslechněte si 19. vydání Hitu týdne roku 2023. O pořadí všech songů rozhodujete vy, svými hlasy. Hlasování běží jako vždy až do pátku do 12:00, do té doby můžete rozhodnout o těch nejlepších hitech na Rádiu Praha. Premiéra Hitu týdne je pak na programu vždy v neděli od 19:00, v repríze si pořad poslechnete v pondělí od 22:00 hodin nebo kdykoliv u nás na webu.

autor: Petr Jungmann
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

zlenice.jpg

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...