Hit týdne 9. 1. 2022

9. leden 2022

Hit týdne, novinky a největší hity. Gayle, We Are Domi, Robin Schulz & Dennis Lloyd, Ariana Grande & Kid Cudi, Ed Sheeran a další.

Na první příčku Hitu týdne se dostala zpěvačka Gayle!

Sedmnáctiletá zpěvačka z Nashvillu Gayle uspěla na Rádiu DAB Praha se songem abcdefu. Sesadila tak dvojnásobné vítěze - skupinu We Are Domi s hitem Lights Off, se kterým nás budou reprezentovat i letos v květnu na Eurovizi v Turíně. Třetí příčka patří singlu Young Right Now, stojí za ním známá tvář taneční scény Robin Schulz spolu s multiinstrumentalistou Dennisem Lloydem. Do první pětky poskočil i jeden song z nasazených, je jím Ariana Grande a Kid Cudi a píseň Just Look Up z aktuálního filmu Netflixu s názvem K zemi hleď. Páté místo obsadil Ed Sheeran se songem Overpass Graffiti.

Poslechněte si 2. vydání Hitu týdne tohoto roku. O pořadí všech songů rozhodujete vy, svými hlasy. Hlasování běží jako vždy až do pátku do 12:00, do té doby můžete rozhodnout o těch nejlepších hitech na Rádiu DAB Praha. Premiéra Hitu týdne je pak na programu vždy v neděli od 19:00, v repríze si pořad poslechnete v pondělí od 22:00 hodin nebo kdykoliv u nás na webu.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.