Hit týdne 9. 7. 2023

9. červenec 2023

Hit týdne, novinky a největší hity. Michael Patrick Kelly, Anna K., Dua Lipa a další.

Michael Patrick Kelly popáté No.1 na Rádiu Praha!

Paddy Kelly z Kelly Family přidal v Hitu týdne i pátou jedničku s novinkou O.K.O., tentokrát už to tak hladké nebylo, doháněla ho Anna K. s novým singlem Údolí včel. Nakonec ale skončila stříbrná.

Na třetí místo si o jednu příčku pohoršily britské hvězdy dance music – Nathan Dawe, Joel Corry a Ella Henderson s pěkně nadupanou 0800 Heaven. Čtvrtá skončila Mermaid Barbie z nového filmu, tedy Dua Lipa – Dance The Night, i ona si pohoršila o místo.

Naopak o 5 míst vzhůru vylétl Belgičan Felix De Laet aka Lost Frequencies, je pátý s výtečným country laděným songem The Feeling. Nejlepší novinkou je Pavol Habera z filmu Nikdy neříkej nikdy s Terezou Kostkovou v hlavní roli, píseň s nádhernými smyčci se jmenuje Všetko sa môže stať.

Novinky a nasazené

Z novinek uspěla i senzační Olivia Rodrigo se singlem Vampire (No.8) a Slza se songem Není to tak zlý (No.11).

Desítka nasazených se opět hemží skvělými jmény – Pavel Callta, Michael Schulte & R3hab, Rita Ora, Kelvin Jones, Gwen Steafni či Robin Schulz.

Poslechněte si 28. vydání Hitu týdne roku 2023. O pořadí všech songů rozhodujete vy, svými hlasy. Hlasování běží jako vždy až do pátku do 12:00, do té doby můžete rozhodnout o těch nejlepších hitech na Rádiu Praha. Premiéra Hitu týdne je pak na programu vždy v neděli od 19:00, v repríze si pořad poslechnete v pondělí od 22:00 hodin nebo kdykoliv u nás na webu.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.