Holešovická Šachta nabízí umění i opékání špekáčků

Využít zanedbanou budovu někdejších stájí nedaleko holešovického Výstaviště pro neziskovou činnost napadlo jednu reklamní agenturu v roce 2017. Místo dostalo název podle ulice Na Šachtě, kde se společensko-kulturní prostor nachází.

"Umělcům nabízíme dvě atypické galerie, žánrový sklep a multifunkční dvůr. Spolupracujeme například s AVU, UMPRUM a FAMU," říká manažerka galerie Hana Pelánková. Vedle toho Holešovická Šachta pořádá divadelní představení, čtení, koncerty, workshopy, promítání a tělocvičná cvičení. Na dvoře stojí také pojízdná pivnice a přímo uprostřed je umístěno ohniště, kde si návštěvníci mohou opéci buřty.

Holešovická Šachta
Holešovická Šachta
Holešovická Šachta
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová