Jak zvládat dobu plnou negativních zpráv? Je dobré se soustředit na to, co dokážeme ovlivnit, radí koučka Kamila Ulčová

Dobře jíst, spát a meditovat. Základní poučka pro zvládání stresu, který nás čím dál víc obklopuje. Jenže jak tohle aplikovat do běžného života, když je kolem nás tolik negativních zpráv?

Kamila Ulčová a Anna Richtrová

Téma lidského zdraví je pořád aktuálnější a podle mého názoru je dobré se jím zabývat, pozvala jsem si tedy tentokrát dvě zkušené koučky z International Health Coaching Association. Kamila Ulčová se zaměřuje na lidskou psychiku, Anna Richtrová se věnuje výživě. 

Řešily jsme třeba to, jaké techniky pomáhají při panické atace, jak moc ovlivňuje naší psychiku strava nebo proč je důležité vnímat všemi smysly. Tohle a mnoho dalších odpovědí najdete v dalším dílu podcastu.

Tak příjemný poslech.

Vaše #letajiciredaktorka Sabina

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.