Kavárna schovaná ve vnitrobloku. Podnik v Kampusu Hybernská vznikal spontánně a svépomocí

25. leden 2023 09:00

Na začátku byla parta studentů, která prodávala občerstvení ve stáncích na festivalech. Z toho vznikla Kavárna Hlína. Ta po čase změnila jméno na Kavárna Kampus Hybernská. Podnik schovaný ve vnitrobloku nedaleko Prašné brány funguje už pátým rokem.

„Jsme v místech, kde je takový historický vnitroblok, byly tu stáje pro koně, později nějaké budovy Ministerstva vnitra. Pak se z toho vlastně stal takový mimoškolní kampus, kde se můžou dít různé koncerty, výstavy,“ popisuje provozovatel kavárny a někdejší student UMPRUM Adam Chmiel.

Kavárna podle jeho slov vznikla spontánně a svépomocí. Celý interiér si vyráběli vlastně sami. „Je to takový eco-friendly i proto, že jsme 90 procent materiálu a věcí už sebrali odněkud jinud nebo nakoupili z nějakých starých provozů.“

Kavárna v Kampusu Hybernská

Prvními zákazníky byli výlučně studenti, to už ale dávno neplatí. „Na začátku to trvalo třeba rok, dva, kdy to bylo opravdu jenom interní, školní. Teď je to v podstatě veřejná kavárna, kam velice rády chodí maminky s dětmi i studenti,“ dodává Adam Chmiel.

Kampus Hybernská je prostor propojující kulturu, inovace, vědu a vzdělávání, který nabízí bohatý program. Vznikl propojením hlavního města Prahy a Univerzity Karlovy.

Poslechněte si celou reportáž z Kavárny Kampus Hybernská.

Kavárna v Kampusu Hybernská
autoři: Václav Müller ,
Spustit audio

Související