Kavárna schovaná ve vnitrobloku. Podnik v Kampusu Hybernská vznikal spontánně a svépomocí

25. leden 2023 09:00

Na začátku byla parta studentů, která prodávala občerstvení ve stáncích na festivalech. Z toho vznikla Kavárna Hlína. Ta po čase změnila jméno na Kavárna Kampus Hybernská. Podnik schovaný ve vnitrobloku nedaleko Prašné brány funguje už pátým rokem.

„Jsme v místech, kde je takový historický vnitroblok, byly tu stáje pro koně, později nějaké budovy Ministerstva vnitra. Pak se z toho vlastně stal takový mimoškolní kampus, kde se můžou dít různé koncerty, výstavy,“ popisuje provozovatel kavárny a někdejší student UMPRUM Adam Chmiel.

Kavárna podle jeho slov vznikla spontánně a svépomocí. Celý interiér si vyráběli vlastně sami. „Je to takový eco-friendly i proto, že jsme 90 procent materiálu a věcí už sebrali odněkud jinud nebo nakoupili z nějakých starých provozů.“

Kavárna v Kampusu Hybernská

Prvními zákazníky byli výlučně studenti, to už ale dávno neplatí. „Na začátku to trvalo třeba rok, dva, kdy to bylo opravdu jenom interní, školní. Teď je to v podstatě veřejná kavárna, kam velice rády chodí maminky s dětmi i studenti,“ dodává Adam Chmiel.

Kampus Hybernská je prostor propojující kulturu, inovace, vědu a vzdělávání, který nabízí bohatý program. Vznikl propojením hlavního města Prahy a Univerzity Karlovy.

Poslechněte si celou reportáž z Kavárny Kampus Hybernská.

Kavárna v Kampusu Hybernská
autoři: Václav Müller ,
Spustit audio

Související

Nejnovější zprávy

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?