Klára Vytisková, to není jenom Toxique

27. červenec 2015

Host pátečního Nočního proudu Jitky Benešové zpěvačka a moderátorka Klára Vytisková je spojovaná především se skupinou Toxique. Někdy ale vystupuje i s kapelou Neřež a hudebně se občas potkává se svým otcem Vladimírem Vytiskou.

Vloni na podzim se Kláře narodila dcera a rodinná pohoda s manželem Romanem Víchou, bubeníkem skupiny Toxique, a malou Emílií, dokonce vyústila v Klářin sólový projekt, ve kterém se zpěvačka v prvním singlu z chystaného sólového alba vyznává k lásce k domovu.

Nahrávka Home je toho důkazem nejen textem, ale i personálním obsazením. S Klárou v ní zpívá i její mladší sestra Tereza, která pro tento účel zvolila alias Edna Green.

Klára sice s manželem plánuje početnou rodinu, ale rozhodně se nechystá být ženou v domácnosti, protože kromě svých hudebních aktivit přijala nabídku stát se členkou poroty SuperStar 2015.

Nejen o tom byl Noční proud Jitky Benešové.

Poslechněte si celý rozhovor.

Čtěte také

autor: jib
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.