Kurátor Vnitroblocku a Kavárny co hledá jméno Vojta Fiala: V naší kavárně jsem začínal jako brigádník

16. březen 2019

Moderátorka Lenka Vahalová tentokrát pozvala kurátora Vnitroblocku a Kavárny co hledá jméno - Vojtu Fialu. 

Prozradil například, jak se ke kavárně vlastně dostal. „Já se přiznám, že u mě to byla taková souhra koleček osudu, protože já původně nejsem vůbec z oblasti umění a jsem v tomhle takový samorost. Mám vystudovanou ekonomku, finance, ale po dvou letech mi docvaklo, že mi tam něco chybí, že potřebuju kontakt s lidmi a kontakt s kulturou. Sešlo se to tak, že v době, kdy se otevírala kavárna, tak já jsem tam začal brigádničit a napadlo mě, že bychom tam mohli rozjet galerii, která by pořádala výstavy,“ řekl v rozhovoru.

Dále také řekl, v čem jsou tyto prostory výjimečné a nechyběly ani pozvánky na výstavy. V nejbližší době to bude výstava Pulp Fiction - inspirovaná kultovním snímkem Quentina Tarantina. Těšit se můžete i na výstavu fotografa Tomáše Třeštíka.

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.