Nela Boudová o pěstounské péči: Roky jsem čekala na vhodné dítě pro mě

14. září 2019

Hostem Lenky Vahalové byla herečka Nela Boudová. Nejprve Nela pozvala do Divadla v Řeznické na představení Ve smyčce, kde hraje stárnoucí hollywoodskou hvězdu. S Lenkou ale mluvila i o cestování, potápění, dabingu Julie Roberts, nebo o Sašence, kterou má Nela v pěstounské péči.

„To byla láska na první pohled. Já jsem Sašenku viděla v Dětském domově Domino v Plzni a povedlo se to, že je v pěstounské péči,“ vzpomíná.

Nela prozradila, že dítě do pěstounské péče velmi chtěla a čekala na něj dlouho. „Já s Dětským domovem Domino spolupracuji už mnoho let. Mám tam velmi dobrou kamarádku Dášu, takže jsem za dětmi jezdila, i jsem nějaké akce v domově moderovala. A roky jsem jí říkala, že bych si ráda vzala do pěstounské péče nějaké dítě, až si budu myslet, že je tam nějaké vhodné pro mě. A naposledy jsem jí volala a říkala jsem jí, že tomu dávám poslední půl rok, protože mi už bude 50 a pak už bych to asi nedala. A Dáša mi napsala za tři měsíce, že je tady, že je pro mě jak dělaná a opravdu se nepletla, protože Sašenka se do naši rodiny velmi hodí. Je umělecky založená, takže mám velkou radost, že chodí na balet, zpívá, hraje na klavír a myslím si, že divadlo má také velmi ráda,“ dodává.

Chcete vědět, jak holčička reagovala, když přijela do nového domova? A co její biologická rodina? Více se dozvíte v audioarchivu nebo ve videozáznamu.

autoři: Lenka Vahalová , jp

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...