LARP – když se Praha promění v dějiště dobrodružných her

Zkratka LARP pochází z angličtiny a znamená živá akční rolová hra. Její účastníci se zhostí rolí svých postav podobně jako herci ve filmu. Stovky hráčů LARPu se pohybují po celé Praze.

„Je to trochu jako když čtete knížku nebo se díváte na film, jen s tím rozdílem, že nesledujete příběh toho hrdiny, ale sám se jím stáváte", vysvětluje člen vnitřního kruhu klubu Prague By Night David Maleček.

LARP se dá hrát celoročně, nejaktivnější období bývá na jaře a na podzim. Klub Prague by Night stále přibírá nové členy, podmínkou přijetí je doporučení od pěti členů klubu.

LARP v Praze
LARP v Praze
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.