Létající redaktorka vyzpovídala Dana Bártu: První měsíc koronakrize jsem nevěděl, co se sebou, byl jsem z toho rozbitej

Kapelu J.A.R. poslouchám už léta letoucí, a proto jsem si nemohla nechat ujít jejich koncert na Výstavišti v rámci akce Lucerna Music Bar Open Air.

Skupina J.A.R. koncertovala na akci Lucerna Music Bar Open Air

S Danem Bártou jsem se tím pádem mohla setkat osobně a natočit s ním krátký rozhovor. Hned na úvod se přiznal, že v noci o něco hůř spal, ale náladu měl podle mě skvělou. A protože vím, že moc rozhovory nedává, byla jsem o to víc potěšená, že si na mě udělal chvilku čas. Otázek jsem na něj měla připravených hned několik.

Nemusím asi zmiňovat, že kromě J.A.R. účinkuje Dan v mnoha dalších projektech, a proto mě zajímalo, který z nich je mu hudebně nejbližší. Řeč byla taky o hlasovém tréninku a přípravách na koncerty. A samozřejmě jsem se nemohla vyhnout otázce koronakrize, kvůli které umělci nemohli několik měsíců pořádně vystupovat. Jak celou situaci vnímal on sám, to si můžete poslechnout ostatně sami, na vlastní uši. A jak dopadl koncert? Pro mě to byla opět pořádná nálož skvělé hudby a energie, která mi tolik chyběla. Takže tímto posílám kapele dík a těším se zase příště!

A vy se mějte krásně!

Vaše #letajiciredaktorka

Skupina J.A.R. koncertovala na akci Lucerna Music Bar Open Air
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.