Na Smíchově vznikl Melogee, nový sdílený prostor pro hraní na hudební nástroje

Nápad založit „hudební fitko“, kam by si lidé mohli zacvičit nikoliv s činkami, ale na hudební nástroj, vznikl v okolí Veroniky Kynclové a jejích přátel.

Sama Veronika je absolventkou hry na housle v hudební škole. Již během studia zaznamenala u kamarádů potřebu naučit se na něco hrát.

„Melogee jsme otevřeli především pro lidi, kteří se chtějí naučit hrát na nějaký hudební nástroj, ale příliš si nevěří. U nás najdou náležitou podporu. Druhou skupinou jsou lidé, kteří chodili do základní umělecké školy a chtěli by se k hraní vrátit,“ vysvětluje hlavní záměr spoluzakladatelka projektu, Veronika Kynclová.

Hrát na kytaru, housle, nebo jakýkoliv jiný nástroj se podle Kynclové dokáže naučit každý.

Houslový workshop v Melogee
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.