Nevíte, co s volným časem? Vyzkoušejte únikové hry. V Praze jsou jich desítky

Únikové hry vycházejí z her počítačových a jde svým způsobem o ojedinělý jev, kdy hráči přecházejí ze světa virtuálního v ten reálný. Je to realita filmového příběhu zažívaná účastníky na vlastní kůži.

Úkolem lidí, zavřených v místnosti je pomocí stop a indicií vyřešit sérii hádanek a uniknout z místnosti ve stanoveném čase.

V roce 2007 první "únikovku" vytvořili v Japonsku a o čtyři roky později se začaly šířit po celém světě. V Evropě vede podle dostupných informací maďarská Budapešť, kde jich údajně mají kolem pěti set. V Praze to je podle odhadů zasvěcených kolem stovky.

Jungle clock
Jungle monkey
Jungle couple
Jungle box
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.