Nová kniha Petry Nesvačilové je mozaikou vlastních i sesbíraných příběhů. Lidi jsou obrovská inspirace, říká herečka a režisérka

Poprvé jsem ji zaznamenala ve filmu Pusinky, kde hrála jednu z trojice kamarádek, které se vydají na cestu za dobrodružstvím. Tuhle rodačku z Tábora to ale nejdřív táhlo do světa dokumentu, obor vystudovala na FAMU. Za svůj režijní debut Zákon Helena byla nominovaná na Českého lva.

Teď se kromě herectví a režie vydala Petra Nesvačilová i na cestu spisovatelky. Její kniha nese název Skutečná a jak na křtu knížky vtipně pronesla herečka Ivana Chýlková: „Petra je spíš Neskutečná.“

Tuhle dlouhovlasou brunetku s úsměvem od ucha k uchu jsem odchytila právě na křtu. Dobrá nálada z ní přímo sálala, ovšem přiznala, že takovou trému prý neměla snad před žádnou premiérou.

Kniha Skutečná Petry Nesvačilové

V knížce, která je mimochodem nádherně graficky zpracovaná, hned v úvodu o sobě píše: „Miluju hlavní role. Mám pocit, že mi nejvíc sluší. Mám dobrou rodinu a přátele. Mám závislost na čokoládě a taky miluju zlato.“ A to se mi líbí, ta holka ví, co je dobré.

Svou knihu pak popsala slovy: „Je to takový soubor nebo mozaika různých příběhů, které jsem buď viděla, nebo zažila. Já totiž všechno píšu v ich-formě, takže se může stát, že si budou lidé myslet, že se mi to stalo, ale spoustu věcí se mi z toho nestalo,“ prozradila Petra a dodala, že lidé jsou pro ní obrovskou inspirací.

Milá Petro, jsem sice na začátku čtení, ale už teď musím říct, že se bavím. V dobrém slova smyslu. Bez ironie. Děkuji za milé setkání a přeji Vám i knize, aby se jí dařilo!

Vaše #letajiciredaktorka Sabina

Spustit audio