OBRAZEM: Den otevřených dveří v karlínské budově Českého rozhlasu

16. květen 2022

Historická budova v Karlíně přivítala v sobotu 14. května řadu posluchačů, kteří měli možnost se na vlastní oči podívat, jak se dělá rádio.

Bývalý Národní dům v Karlíně představil své prostory všem zájemcům, roli průvodců na sebe vzali moderátoři, markeťačky, webeditorky, produkční i vedoucí programu. Kromě bohaté historie byla hlavní náplní programu samozřejmě návštěva studií. Vysílací studio Českého rozhlasu Region i Rádia DAB Praha jsou po nedávné rekonstrukci a ještě stále září novotou. Výjimečně se pro veřejnost otevřelo také legendární hudební Studio A a činoherní Studio B.

Doprovodný program na zahradě potom lákal na něco k snědku. Moderátoři Patrik Rozehnal a Honza Macoun se proměnili v kuchaře a servírovali samé dobroty. Kalorie pak mohli návštěvníci spálit tancem s choreografem a tanečníkem Petrem Veletou. Nezapomněli jsme ani na děti - malovalo se na obličej, vyráběla se zvířátka z balonků a k dispozici byl i fotokoutek a cvrnkání kuliček.

Prohlídky budovy Českého rozhlasu v Karlíně pokračují také o víkendu 21. a 22. května, kdy jsme se stali součástí akce Open House Praha, budovu můžete navštívit v čase mezi 10. a 18. hodinou.

autor:
Spustit audio