Pavel Callta a jeho Momenty v Nočním proudu

22. červenec 2015

Mladý písničkář Pavel Callta v červnu vyrukoval s debutem nazvaným Momenty. Své první album vydal u velkého labelu. Silným argumentem pro podpis smlouvy byly počty zhlédnutí jeho videí na YouTube.

Hity Naštěstí, Zrzka, Mami a Usměj se mají na zpěváka, který není známý z médií, naprosto nadstandartní sledovanost. Kluk z České Lípy začal zveřejňovat svoje klipy před dvěma lety a za krátkou dobu nasbíral mimořádný počet diváků.

Písně si většinou skládá sám. Na některých textech s ním spolupracoval Xindl X. Vystupuje sám s kytarou nebo se dvěma dalšími muzikanty.

Materiál na debutové album Momenty vznikal tři roky, takže nemůže neobsahovat hity, které za tu dobu vznikly, ať už je to třeba Zrzka, Mami či Naštěstí.

Své písničky, které oslovují široké publikum, přijde okomentovat do Nočního proudu Jitky Benešové v pátek 24. července. Poslouchejte po 23. hodině.

Čtěte také

autor: jib
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.