Praha se schodkem
Hlavní město Praha včetně městských částí loni hospodařilo s příjmy 48,98 miliardy korun a výdaji asi 52,64 miliardy korun. Skončilo tak v schodku přibližně 3,66 miliardy korun, uvádí vyúčtování ekonomických výsledků, které ve čtvrtek projednali zastupitelé. Předloni město hospodařilo se ztrátou asi 2,25 miliardy korun.
Pražský magistrát loni vytvořil schodek zhruba 4,83 miliardy korun při příjmech 37,3 miliardy a výdajích 42,13 miliardy korun. Po rozpočtových úpravách během roku se přitom ztráta předpokládala ve výši téměř 9,68 miliardy korun. Městské části s příjmy 11,68 miliardy a výdaji 10,51 miliardy korun skončily s úsporou 1,17 miliardy korun. Příjmy hlavního města jako celku byly loni zhruba o čtyři procenta vyšší než rozpočtované. Plánované výdaje byly naopak čerpány jen na necelých 93 procent. Na investice šlo 16,9 miliardy korun, běžné výdaje činily 35,74 miliardy korun. Kapitálové výdaje samotného magistrátu představovaly 13,9 miliardy korun, běžné pak 28,25 miliardy korun.
Nejposlouchanější
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Lidé chtějí zážitky, ne poslouchat politiky, Schillerová nesouhlasí s projevy Motoristů ve Strážnici
-
ANO mírně oslabilo, ale stále dominuje. Motoristé by do Sněmovny prošli jen těsně, klesli i Piráti
-
Žádné zadání, žádný učitel. Šestnáctiletí studenti sami vytvořili šokující výstavu o Osvětimi
-
ONLINE: Ukrajina v noci zasáhla ruskou rafinerii a elektrické vedení. Moskva hlásí jednoho mrtvého