Ředitel Služby dopravní policie ČR Tomáš Lerch: Motorkáři si sami zaviní asi 57 % dopravních nehod

Hostem pořadu K věci byl ředitel Služby dopravní policie ČR Tomáš Lerch.

Moderátorka Štěpánka Duchková se ho ptala na novou výstražnou značku, která má zabránit jízdě na dálnici v protisměru a také na výcvik bezpečné jízdy pro motorkáře.

Tomáš Lerch také prozradil, jaké návyky motorkářům „ochabnou“ po zimní přestávce. „Jsou to takové ty základní věci. Třeba správně vjet do zatáčky, včas a bezpečně brzdit, správně přidat v zatáčce. To znamená, dávat si pozor na to, abychom v uvozovkách nějakou drobnou jezdeckou chybou nezpůsobili závažný následek. Nejčastější příčinou zaviněnou motorkářem je opravdu nepřizpůsobení rychlosti a nezvládnutí stroje, v některých případech i nedodržení bezpečné vzdálenosti. Na druhou stranu je potřeba říci, že motorkáři si sami zaviní asi 57 % dopravních nehod. To je dlouholetý průměr,“

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.