Režisér Matěj Balcar: Nejvíce mě baví vyprávět příběhy, a to díky divadlu můžu

30. březen 2019

Do pořadu S vámi v Praze tentokrát přišel režisér Matěj Balcar. V současné době připravuje do Divadla Na Jezerce svoji hru Pánský klub. 

 

V hlavní roli uvidíte Milana Šteindlera a taky Matějovu manželku - Kristýnu Hrušínskou. Matěj se také rozpovídal o tom, jaké to je být součástí rodiny Hrušínských.

A co Matěj Balcar a divadlo? „Já si vlastně plním sny. Sice jsem studoval filmovou školu a teď je to víc o divadlech než o filmech, ale ta věc, která mě nejvíce baví, je vyprávět příběhy. Díky divadlu ty příběhy vyprávět můžu. Divadlo je hrozně hezká práce,“ řekl v rozhovoru s Lenkou Vahalovou.

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.