S jarem přichází další sezóna pražských komunitních zahrad 2/2

Vznik komunitních zahrad v hlavním městě má na svědomí platforma s názvem Komunitní kompost a zahrada, známá pod zkratkou Kokoza.

Komunitní zahrada Kokoza

Každým rokem se počet nekomerčních sdílených zahrad v Praze zvyšuje a tento trend by měl pokračovat i v roce letošním.

„Bude vznikat metodika komunitních zahrad, protože se nám ozývá stále více firem i městských částí, které hledají pozemky, aby umožnili lidem pěstovat nejen rostliny, ale i vztahy,“ usmívá se Radka Pokorná, metodička a inovátorka, jedna z výrazných tváří Kokozy.

Komunitní zahrada Kokoza

„Vzhledem k rostoucímu zájmu o zakládání komunitních zahrad vyjde v květnu kniha Pěstujeme ve městě, kde by lidé měli najít všechny potřebné informace, jak postupovat, když chceme mít společnou zahrádku,“ doplňuje Radka Pokorná.

Komunitní zahrada Kokoza

První díl o komunitních zahradách si můžete pustit níže.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.