S Peprnou Prahou za Širokem z Rychlých šípů

Libor Peprný, zakladatel volnočasových aktivit s názvem Peprná Praha, vymýšlí a realizuje své projekty ve volném čase a téměř zdarma. Zabývá se například procházkami Prahou pro děti nebo realizacemi venkovních dobrodružných her pro celé rodiny. Tu současnou, Za tajemstvím Široka, vytvořil ve spolupráci s divadlem Minor.

"Za tajemstvím Široka je již druhá hra, která navazuje na představení Záhada hlavolamu divadla Minor. V této hře se rodiče s dětmi setkají díky nasbíraným indiciím se Širokem tváří v tvář a na konci objeví schovaný hlavolam," vysvětluje Libor Peprný s tím, že jde především o to, děti pobavit, vzdělat, zaujmout, inspirovat a dát jim prostor a impuls k nějaké vlastní akci.

Za tajemstvím Široka
Za tajemstvím Široka
Za tajemstvím Široka
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.