Skautský institut v Rybárně zve k tvorbě i posezení. K dispozici je vám temná komora, nejrůznější dílny i kavárna

4. květen 2023 09:58

Učím se tím, že to dělám. Heslo, které razí skauti. Do praxe se ho snaží převést v bývalém rybářském domku na Kampě. Místu říkají lidově Rybárna a široké veřejnosti nabízí dílny s vybavením, kde si můžete vyrobit téměř cokoliv. Prostorem nás provedl vedoucí Rybárny Janek Makarius.

Místností, kde můžete tvořit, je v Rybárně hned několik. V suterénu najdete ráj všech fotografů.

„Tady je temná komora, kde probíhají nějaké organizované programy a workshopy, nebo si člověk může přijít vyvolat třeba svůj film, pokud někdo fotí na analog. Zarezervuje si tu dílnu a má tady k dispozici vývojky, chemii, zvětšováky,“ ukazuje Janek Makarius.

Veškeré vybavení temné komory tak má člověk zaplacené v ceně hodinového pronájmu. V prvním patře pak sídlí sklářská dílna. „Přesunuli jsme sem pilu na sklo. Řežeme tu staré skleněné lahve, vyrábíme také nádobí pro kavárnu a kdokoliv chce, tak může přijít a využít to.“

A hned vedle se nachází audiovizuální dílna, která může sloužit k mnoha aktivitám. „Přicházejí sem nějaké kapely udělat si regulérní zkoušku. Někdo se učí pracovat třeba s mixážním pultem a zároveň je tady gramofon, takže někdo si sem chodí jen tak posedět a poslechnout si desku,“ dodává Janek Makarius.

Audiovizuální dílna v Rybárně

Rybárna nabízí také keramickou dílnu nebo místnost, kde najdete veškeré vybavení pro práci se dřevem. Posedět můžete v místní kavárně a pravidelně se tu konají různé kulturní akce. 

Poslechněte si celou reportáž.

autoři: Sabina Vosecká ,
Spustit audio

Související

Nejnovější zprávy

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

zlenice.jpg

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...