Skupina Ponk navždy změní vaši představu o lidové hudbě

15. červen 2015

„Folklor je mrtev. Nezemřel včera ani před týdnem ale už dávno, a to i přesto, že se snažili jeho balzamované a nastrojené tělo pravidelně vystavovat a uctívat, aby mnozí uvěřili v jeho nesmrtelnost. Jeho smrt ale nebyla zbytečná. Na úrodné půdě jeho ostatků se rodí postfolklor." Konec citátu skupiny Ponk o sobě.

Postfolklórní brněnské cimbálové trio úspěšně bourá představy o lidové hudbě. Původní materiál neznehodnocuje zažitými klišé, ale zásadně používá základní instrumentální prostředky jako cimbál, kontrabas, housle a vokály.

Ponk na své albové prvotině PO ST FO LK LO R dosáhl velmi zajímavých zvukově-hudebních výsledků. Na albu se mísí lidová hudba s prvky blues, rocku, funku s mnoha dalšími hudebními styly.

Debut s názvem Postfolklor skupině Ponk vyšel v dubnu 2015. V pátek 12. června ho osobně představili v Nočním proudu Jitky Benešové.

Skupina Ponk

Čtěte také

autor: jib
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.