Tipy na víkend v Praze: Festival Dračích lodí ve Žlutých lázních nebo Běh pro Paměť národa

10. květen 2024

Už víte, kam vyrazíte o víkendu? Pokud se stále rozmýšlíte, máme pro vás několik tipů na zajímavé zážitky v Praze.

Festival Dračích lodí ve Žlutých lázních

Závody dračích lodí (iustrační foto)

Nejstarší závod dračích lodí u nás. Už 27. ročník se pojede v Praze na Vltavě u Žlutých lázní.

Program a více informací ZDE.

Prosecco piknik u Břevnovského kláštera

Břevnovský klášter

Jako každý rok můžete navštívit prosecco piknik a napsat tak další příběh s ILove Prosecco v jednom nejkrásnějším parku v Praze u Břevnovského kláštera.

Připravte se na již tradičně dokonalý zážitek. Čeká vás jarní pohoda plná osvěžujících italských bublin dokonalá kuchyně a rytmický hudební doprovod. To vše pod širým nebem, na piknikové dece.

Nečekejte velký festival s mnoha prodejci, ale vychutnejte si komornější akci tentokrát s dokonalou a oblíbenou italskou kuchyní a více než 35 svěžích a trendy druhů prosecca. Budou také bubliny bez alkoholu, mnoho cocktailů či domácích limonád.

Více ZDE

Běh pro Paměť národa

sobota 11. května obora Hvězda

Běh pro Paměť národa

I letos se poběží za všechny, kteří se nevzdali, v už devátém ročníku Běhu pro Paměť národa! V Praze se vydáme na trať v sobotu 11. května. Trasy povedou oborou Hvězda. A na výběr bude několik možností – měřené běhy s hromadným startem na 5 nebo 10 km a štafeta 4x 2,5 km, neměřený běh na 1 km, do kterého se můžou zapojit třeba i rodiče s kočárky i závody pro děti na 200 a 500 metrů.

Nebude chybět doprovodný program pro celou rodinu. Na BĚH pro Paměť národa přijďte s celou rodinou. Pro malé i větší sportovce (od 3 do 14 let) budu připraveny závody na 100, 200 a 500m. Odměna jistá pro všechny závodníky. Bonusem bude letos divadelní představeníBratří v tricku s motivační názvem "Bežkařská odysea". Dále na vás budou čekat žonglovací workshopy Firejokers, dětská atletika dráha od JIPASTu nebo stolní hry.

Běh pro Paměť národa není jen o sportovní aktivitě a fyzické vytrvalosti. Zaplacením startovného přispějete Paměti národa, která dokumentuje osudy pamětníků, pomáhá jim, vzdělává děti i dospělé a vypráví příběhy 20. i 21. století.

Více ZDE

Motýli: Dobrodružná cesta

  • pátek 19. dubna až neděle 2. června, Praha 7

Čtěte také

Skleník Fata Morgana v Botanické zahradě Praha opět zaplní tropičtí motýli. Letošní výstava vás vezme na dobrodružnou cestu, během které zjistíte, že i mezi motýly jsou nejen peciválové, ale také velcí cestovatelé, kteří dokážou urazit obrovské vzdálenosti. Čeká vás putování za poznáním světa z motýlí perspektivy. A pokud budete mít štěstí, stanete se svědky kouzelné proměny z kukly v dospělého motýla.

Výstava Planeta Praha

  • do 1. září, Praha 2

Čtěte také

Centrum architektury a městského plánování připravilo spolu s tvůrci dokumentárního filmu a knihy Planeta Praha stejnojmennou výstavu. Pro návštěvníky je připravena řada interaktivních prvků, včetně virtuální reality. Nahlédněte do světa našich zvířecích spolubydlících, jak vidí metropoli a život v ní? A jak využívají městské prostředí? Odpoví expozice, která trvá až do září.

Výstava KAFKAESQUE 

  • do 22. září, Praha 7

Čtěte také

Pražský rodák Franz Kafka je jedním z klíčových autorů 20. století. Jeho romány, příběhy a korespondence byly přeloženy do desítek jazyků. Letos je to 100 let od jeho úmrtí, což připomíná výstava v Centru současného umění DOX. Více než třicet umělců tak představuje vlastní kafkovské pojetí současného světa. Připraveny jsou také diskuse, filmové projekce nebo koncerty.

Výstava Czech Press Photo

  • do konce srpna, Praha 1

Čtěte také

V Nové budově Národního muzea můžete navštívit výstavu již 29. ročníku prestižní novinářské soutěže Czech Press Photo. Prezentovány jsou oceněné snímky a další vybrané fotografie, které charakterizují uplynulý rok. Celkem je k vidění více než 470 tištěných fotografií a více než 240 snímků v obrazovkách a projekcích od 120 autorů. Součástí výstavy bude bohatý doprovodný program.

Rádiová stezka

  • Praha – Satalice

Čtěte také

Studenti 1. IT Gymnázia v Satalicích vytvořili naučnou stezku na počest rádiové historie. Vysílání začalo 18. května 1923 ve stanu v pražských Kbelích a v sousedních Satalicích byla vybudována rádiová stanice. Dnes v budově sídlí právě zmíněné gymnázium a trasa vede kolem něj parkem. Projít si ji může kdokoli, má osm zastávek a vznikla k ní i aplikace.

Další akce:

Den matek v Kampusu Hybernská

Grand finále taneční soutěže Best of the Best

Přírodovědná vycházka za ptáky a vážkami

autor: | zdroj: Kudy z nudy
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.