Tipy na víkend v Praze: využijte bezplatných prohlídek Prahy, zajděte na Matějskou pouť nebo do Triloparku

23. únor 2024

Už víte, kam vyrazíte o víkendu? Pokud se stále rozmýšlíte, máme pro vás několik tipů na zajímavé zážitky v Praze.

Matějská pouť

  • do neděle 14. dubna, Praha 7

V sobotu otevírá své brány největší pouť v České republice. Tradiční Matějská potrvá až do dubna, místo se nemění, za atrakcemi opět vyrazíte na holešovické Výstaviště. Čeká vás klasika v podobě strašidelného zámku, kolotočů, centrifugy, střelnice, záplavy cukrové vaty a perníkových srdcí.

Mezinárodní den průvodců

  • sobota 24. února

V sobotu zve Asociace průvodců ČR na tradiční bezplatné prohlídky, slaví totiž Mezinárodní den průvodců. Buď můžete dorazit v sobotu ve 14 hodin na sraz před Bazilikou svatého Petra a Pavla na Vyšehradě, kde je připraveno hned několik tras včetně prohlídky pro rodiny s dětmi. Nebo Prague City Tourism nabízí v sobotu celkem tři bezplatné prohlídkové trasy Prahou.

Výstava KAFKAESQUE 

  • do 22. září, Praha 7

Čtěte také

Pražský rodák Franz Kafka je jedním z klíčových autorů 20. století. Jeho romány, příběhy a korespondence byly přeloženy do desítek jazyků. Letos je to 100 let od jeho úmrtí, což připomíná výstava v Centru současného umění DOX. Více než třicet umělců tak představuje vlastní kafkovské pojetí současného světa. Připraveny jsou také diskuse, filmové projekce nebo koncerty.

Dinosauří horečka v Triloparku

  • sobota 17. února

Čtěte také

Vydejte se s dětmi do pravěku a užijte si dinosauří dílničky v Triloparku. Malí paleontologové si na vlastní kůži zkusí práci s preparačním zařízením na skutečných zkamenělinách, vytvoří si odlitky nejrůznějších vyhynulých potvůrek a také budou odkrývat třímetrovou kostru raptora. Čeká je tu i překvapení, v rámci vstupného si každý dětský návštěvník odnese domů úlomek dinosauří kosti.

Výstava Czech Press Photo

  • do konce srpna, Praha 1

Čtěte také

V Nové budově Národního muzea můžete navštívit výstavu již 29. ročníku prestižní novinářské soutěže Czech Press Photo. Prezentovány jsou oceněné snímky a další vybrané fotografie, které charakterizují uplynulý rok. Celkem je k vidění více než 470 tištěných fotografií a více než 240 snímků v obrazovkách a projekcích od 120 autorů. Součástí výstavy bude bohatý doprovodný program.

Výstava Lachland: Svět postapokalyptického romantika

  • do neděle 24. března, Praha 6

Čtěte také

Adolf Lachman je hyperrealistický malíř, kreslíř digitálních obrazů a počítačových her, tvůrce objektů a člen české herní vývojářské společnosti Amanita Design. Ve Ville Pellé máte možnost vidět průřez jeho tvorbou v podobě obrazů, kreseb i objektů. Podkroví vily se promění v herní zónu, v jejímž přítmí se mohou návštěvníci ponořit do imaginativního světa neobyčejných počítačových her.

Nová PET Tropicana

  • do neděle 7. dubna, Praha 7

Čtěte také

Veronika Richterová se už bezmála dvacet let zabývá uměleckou recyklací a tvorbou barevných plastik z použitých PET lahví. Svá díla znovu vystavuje ve skleníku Fata Morgana. Přijďte se podívat na fantastické rostliny i živočichy vyrobené z plastových lahví, které autorka nachází u kontejnerů nebo podél cest. Botanická zahrada se také postarala o to, aby byly květiny z plastu náležitě pojmenovány.

Noční provázení skleníkem Fata Morgana

  • do soboty 23. března, Praha 7

Ve skleníku Fata Morgana se můžete znovu zaposlouchat se do zvuků džungle, která nikdy nespí. Prohlídky se konají vždy v pátek a v sobotu po setmění. Některé druhy rostlin rozkvétají právě za tmy a omamně voní, skleníkem se nese koncertování tropických žabek.

Ice Magic

  • do dubna 2024, Praha 2

V Riegrových sadech vyrostla největší ledová výstava v České republice. První ročník je inspirován známými pohádkami, umělečtí řezbáři vytvořili třeba postavy z pohádky Frozen, Lví král, Doba ledová, najdete tu včelku Máju i rodinou Adamsových. Na 70 soch bylo zpracováno 180 tun ledu. 

Bruslení v Praze

Čtěte také

Hurá na brusle! Chcete si trochu zasportovat? K zimě prostě bruslení patří, jestli nevíte, kam v Praze vyrazit, poradíme vám. Těch míst je docela dost, metropole se zaplnila ledovými plochami. Ve většině případů vlastní vybavení nepotřebujete, na místě si vše zapůjčíte a často je v blízkosti i občerstvení. Podívejte se na náš velký přehled a v mapě si najděte nejbližší kluziště nebo zimní stadion.

Rádiová stezka

  • Praha – Satalice

Čtěte také

Studenti 1. IT Gymnázia v Satalicích vytvořili naučnou stezku na počest rádiové historie. Vysílání začalo 18. května 1923 ve stanu v pražských Kbelích a v sousedních Satalicích byla vybudována rádiová stanice. Dnes v budově sídlí právě zmíněné gymnázium a trasa vede kolem něj parkem. Projít si ji může kdokoli, má osm zastávek a vznikla k ní i aplikace.

autor:
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Hurvínek? A od Nepila? Teda taťuldo, to zírám...

Jan Kovařík, moderátor Českého rozhlasu Dvojka

hurvinek.jpg

3 x Hurvínkovy příhody

Koupit

„Raději malé uměníčko dobře, nežli velké špatně.“ Josef Skupa, zakladatel Divadla Spejbla a Hurvínka