Vstupte do fantaskní krajiny mechu a robotů. Ve Ville Pellé vystavuje svůj postapokalyptický svět Adolf Lachman
Hyperrealistický malíř, kreslíř digitálních obrazů a počítačových her Adolf Lachman představuje své dílo v pražské galerii Villa Pellé. Svět post-apokalyptického romantika Lachland je vůbec největší výstavou tohoto umělce.
„Lachland je v podstatě krajina mytických bytostí, které za ty své roky práce nějakým způsobem stopuju. Zobrazuju ty bytosti v nějakém prostředí a to jsme nazvali Lachland,“ přibližuje Adof Lachman.
Své roboty, mechoboty, bubbleboty a jiné bio-mechanické bytosti zasazuje někdy do romantické krajiny, jindy do krajiny zničené apokalypsou.
„Dlouhodobě pracuji s tématem úpadku materiálu, baví mě destrukce, různé zapomenuté, staré a opuštěné věci. To postapo téma je teď docela módní, ve filmech, v počítačových hrách i v literatuře.“
Adolf Lachman vystavuje nejen hotové obrazy, ale i kresby, které dále upravuje, aby si mohl návštěvník udělat představu, jak díla vznikají.
„Výchozí je vždycky kresba tužkou, potom pracuji v počítači. Také pracuji v objektech, vrstvím materiály jako trojrozměrné objekty a pak pracuji ještě s tématem umělé inteligence, která mi vypomáhá k nějakým inspiračním zdrojům,“ popisuje.
Výstavu Lachland: Svět postapokalyptického romantika Adolfa Lachmana můžete v galerii Villa Pellé navštívit až do 24.března.
Poslechněte si celou reportáž.
Související
-
Ve Vysočanech vzniká galerie umění pod širým nebem. Projekt Odkolekce tvoří umělci několika generací
Nový bytový areál Vysočanský mlýn roste na pozemku bývalých Odkolkových pekáren. Vzhled celého areálu spoluvytváří projekt unikátní sbírky umění pod širým nebem.
-
Velkorysý nákup, který se nebude opakovat. Národní galerie připomíná 100 let francouzské sbírky
Cézanne, Gauguin, Renoir, Picasso a mnoho dalších. Díla slavných malířů klasické moderny zdobí stěny Veletržního paláce Národní Galerie Praha už 100 let.
-
Místo pro amatérské umění i sousedská setkání. Švandovo divadlo otevřelo Tvůrčí dům Elišky Peškové
V polovině září se na pražském Smíchově veřejnosti poprvé otevřel Tvůrčí dům Elišky Peškové, který nese jméno mimořádné osobnosti české kulturní historie.
E-shop Českého rozhlasu
Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.
Václav Žmolík, moderátor
Tajuplný ostrov
Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.