Tipy na víkend – vyberte si svůj region!

22. září 2023

Ještě nevíte, kam se o víkendu vydat za kulturou, památkami, za sportem nebo do přírody? Na Choceňském Food Festivalu ochutnejte speciální pokrmy, v Pardubicích zase hříšnou čokoládu na dalším Čokoládovém festivalu nebo se přijďte rozloučit s létem k jezeru Milada. A samozřejmě na různých místech stále probíhá oblíbené vinobraní. Podívejte se, co zajímavého se chystá ve vašem kraji.

Máte rádi velké vinařské akce s historickou tematikou? Pak navštivte vinobraní na Karlštejně. Bude probíhat na několika prostranstvích a kromě kvalitního vína si užijete průvod se samotným Karlem IV. a Eliškou Pomořanskou, přehlídku gotického odívání, výuku historických tanců, vystoupení polykačů ohně, fakírů a dvorních mágů.

Plemena koní představí unikátní výstava Kůň 2023 v Lysé nad Labem. kde bude ustájeno více než 120 koní. Návštěvníky potěší teplokrevná, plnokrevná, chladnokrevná, sportovní, historická i malá plemena, poníci a miniaturní koně, ale i plemena oslů. Atmosféru doplní westernové show nebo ukázky parkuru. Vyvrcholením pátečního a sobotního programu bude večerní koňská galashow.

Pokud vás zajímá, jakými zvířaty a rostlinami byli obklopeni staří Egypťané a obyvatelé starověké Núbie, můžete navštívit výstavu Na březích Nilu. Najdete ji ve velkém výstavním sále Muzea Jana Amose Komenského v Uherském Brodě. K vidění bude více než 160 originálních předmětů ze starověkého Egypta, mimo jiné také mumie zvířat včetně vzácné mumifikované lebky posvátného býka.

Chcete vědět, co zajímavého se děje blízko vás? Klikněte do mapy a vyberte si z našich tipů.

Rádi zveřejníme i vaše tipy. Napište nám je na adresu vikend@rozhlas.cz.

autor: djo
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.