Výživová poradkyně Marcela Avramopulu: Nejhorší jsou dětské potraviny, je to jen obrovský marketing
Léta natáčela reportáže pro Černé ovce. Dnes působí jako výživová poradkyně a somatická koučka. Nejen to, kdy potřebuje kouč kouče, prozradila v pořadu Až na dřeň Marcela Avramopulu.
Ke koučování přičichla poprvé jako klientka. Pomoc vyhledala, když jí bylo ouvej v osobním životě. „Já jsem žila spokojený život, ale pořád jsem byla podrážděná a nespokojená. To jsem kouče vyhledala poprvé. Podruhé jsem šla za koučem, když jsem se rozváděla a celý život se mi sesypal.“
Somatický kouč nepracuje jen s rozumem, ale také s tělem, vysvětlila Marcela Avramopulu. „Navíc, když půjdete za kamarádkou, nebo blízkým člověkem, tak vám poradí na základě svých zkušeností. Já klientům neradím. Kladu jim otázky a oni si na odpovědi vlastně přicházejí samy. Já říkávám, že objevujeme diamanty, které v sobě lidé mají a ani o nich nevědí.“
12 let točila Marcela Avramopulu reportáže pro Černé ovce. „Pro mě byl velký motor, že někomu třeba pomůžu. Ta práce byla nabíjející.“ Desítky reportáží byly o potravinách. „Asi nejhorší jsou podle mého názoru takzvané dětské potraviny. Cokoliv nazvete „dětské“, nemusí splňovat vlastně nic a je to obrovský marketing.“
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.
Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu


Nebojte se klasiky!
Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?