Ztráta blízkých osob ze mě udělala jiného člověka, říká hudebník a herec Petr Vondráček
Herec, moderátor a hudebník se do povědomí diváků dostal i díky někdejšímu oblíbenému televiznímu pořadu S politiky netančím, kde hrál se svou kapelou Lokomotiva. Letos s ní Petr Vondráček oslaví už 30. výročí.
Letos uspořádala kapela Lokomotiva a Symphony Big Band Prague v pražské Hybernii koncert Aloha from Havaii, kterým vzdali hold hudbě Elvise Presleyho. Měl velký úspěch, a tak se jej rozhodli 28. května ještě zopakovat. Elvis Presley má totiž pevné místo v srdci Petra Vondráčka už dlouhé roky. „Jako dítě jsem se do něj totálně zamiloval a někde jsem dokonce řekl, že je to můj druhý táta. Na koncerty sice nemám bílý oblek s brilianty, ale nechal jsem si ušít tmavomodrý s kamínky z bižuterie. Nevezmu si ani paruku a ani brýle, protože Elvise Presleyho dělám s obrovskou pokorou.“
Ani po třiceti letech nemají prý v kapele ponorku, stále hrají ve stejné sestavě. „Po těch letech jsem pochopil, že jako milovník staré hudby neudělám velkou díru do světa, jak jsem si myslel za mlada. Dnes už si chci jen hezky s klukama zahrát.“
Setkání s Miloslavem Šimkem mu změnilo život
Petr Vondráček vyrostl v rodině dvou učitelů a hudbě se chtěl původně věnovat pouze jako koníčku. Studoval ekonomii, ale více než do poslucháren chodíval do kaváren. Zlomem v jeho životě bylo setkání s Miloslavem Šimkem, který ho s kapelou angažoval do svého divadelního a posléze televizního pořadu. Život Petra Vondráčka tím nabral naprosto jiný směr. „Jakási popularita nastala, chodily mi dopisy od starších dam. Myslím si ale, že v našich poměrech by člověk neměl zblbnout, i když je hodně slavný.“
Poslední roky byly pro Petra Vondráčka hodně náročné. Zemřel jeho otec a po dlouhé nemoci také milovaná sestra. „Ty ztráty ze mě určitě udělaly jiného člověka. Daleko víc si uvědomuji, jak je dobré být na světě a mít kolem sebe lidi, které máte rádi.“
Co mu v těžkém období pomohlo? Jak herce a muzikanta ovlivnilo rodičovství? I o tom byla v pořadu Až na dřeň řeč.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.
Václav Žmolík, moderátor
Tajuplný ostrov
Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.