Bratři Polákovi z kapely O5 a Radeček: Na píseň Bra3 se nám nabalily další krásné projekty – klip, turné, EP i pomoc dětem

22. květen 2021

Z kapely O5 a Radeček přišli do studia bratři Tomáš a Ondřej Polákovi. V rozhovoru s Lenkou Vahalovou povídali o červnových koncertech, nové desce Bra3 nebo o spolupráci s Lacem Déczim, která prý vznikla z bláznivého nápadu.

V nedávné době nahrála kapela O5 a Radeček píseň Bra3, která byla usmířením mezi pohádanými bratry Ondřejem a Tomášem. „Každý, kdo má sourozence, tak to zná. To jsou hádky na život a na smrt kvůli úplné pitomosti. A pak se samozřejmě člověk usmíří, protože si uvědomí, že to je zbytečné,“ vysvětluje s úsměvem Ondřej. „A na tu píseň se potom nabalovaly ostatní krásné věci, které s projektem Bra3 souvisí,“ doplňuje Tomáš. Těmi jsou klip, album (EP), turné a spolupráce s Pomozte dětem. „My tím projektem pomáháme zdravým sourozencům postižených dětí, na které často rodinám nezbývají peníze ani čas,“ upřesňuje charitativní činnost Ondřej.

Na společné zkoušení prý nemají moc času a obecně zkouší spíš před novou sezonou nebo speciálním koncertem. „My jsme sice mladí kluci, ale jsme stará kapela. Hrajeme spolu už 25 let. Máme malé děti a naše ženy mají občas pocit, že bychom měli být někdy i doma. A druhá věc je, že nepotřebujeme zkoušet, abychom spolu uměli hrát, protože už jsme za ty roky docela vyhraní,“ zdůvodňuje Ondřej Polák.

Bláznivý nápad: oslovíme Laca Décziho

Čtěte také

Na novém EP Bra3 najdou fanoušci například duet s trumpetistou a skladatelem Lacem Déczim. Zkoušeli oslovit i jiné trumpetisty, ale setkali se s odmítnutím. „V podstatě spíš ze zoufalství nebo v legraci, možná i v lehce podnapilém stavu někoho napadla bláznivá věc: ‚Tak oslovíme Laca Décziho, ne? Napíšeme do New Yorku.‘ Tak ho brácha našel na Facebooku a hned mu napsal,“ vypráví Tomáš. „A on nám odepsal docela rychle: ‚Už to kluci zkouším v garáži, za dva dny vám to pošlu nahrané ze studia.‘ A pro posluchače to je další důkaz toho, že člověk nemá mít malé sny a zkusit to,“ uzavírá Ondřej.

Jak budou vypadat koncerty, které plánují na červen? A proč posílají hudbu mixovat a masterovat do zahraničních studií? Poslechněte si rozhovor s bratry Polákovými z kapely O5 a Radeček.

autoři: Lenka Vahalová , ech