Dobrý song se pozná podle toho, že ho lidi poslouchají, říká Kryštof Peuker z ATMO music
Hudební skupinu ATMO music původně tvořili dva členové: Kryštof Peuker a Ondřej Turták neboli ODD. Jejich cesty se ale nakonec rozdělili. „Tím, že jsme byli mladí, tak jsme si neuměli rozvrhnout, kdo co bude dělat. To nás hnalo do toho, že jsme to řešili finančně. A když jde o peníze, tak je to špatný. Ale nikdo nikoho neokradl,“ říká v pořadu Host Lenky Vahalové.
Skupina ATMO vznikla v roce 2012 a její název přišel tak trochu náhodou. „Tenkrát nám hodně lidí říkalo, že naše písničky mají hrozné atmo, tedy atmosféru. Přišlo nám to jako super nápad, trochu jsme s tím experimentovali, přidali ještě ‚music‘ a už u toho zůstali.“
Mezi rapem a popem
Žánrově by Kryštof Peuker zařadil kapelu spíš někam do popu. „My hrajeme ještě s DJ, takže děláme to, co dělají rapeři, ale hrajeme vlastně popové písničky. Jsou tam sice prvky rapu, obsahově a formou je to ale víc pop.“
Nejraději prý skládá rozchodové písničky. „Je to docela blbé, že jsem se oženil a pak jsem napsal dvě rozchodové písničky. Mě to baví psát, ale podle mě už to lidi nebaví poslouchat, už jsem to udělal milionkrát.“
Kdo tvoří jejich fanouškovskou základnu, si ale netroufá říct. „Převážně nás asi poslouchají ženy, ale dřív to byli hodně mladí lidé ve věku 14–17, teď už se potkávám s lidmi v našem věku.“
Ambice do budoucna
A co by chtěl na hudební scéně ještě dokázat? „Ještě jednou bych chtěl vydat dobrej song. A pak už by mi to snad i stačilo. A dobrý song se podle mě podle pozná podle toho, že ho poslouchají lidi. Třeba Andělé mají přes 24 milionů zhlédnutí. To je za mě dobrý song,“ dodává v pořadu Host Lenky Vahalové.
Jak mu říkají kamarádi? Proč se rozešel s ODD? Co pro něj znamenalo vydání solové desky? Poslechněte si v záznamu pořadu Host Lenky Vahalové.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor
Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.