Chtěla bych se zase vrátit do světa muzikálů, plánuje zpěvačka Vlaďka Skalová. Svůj život si bez hudby nedokáže představit

15. leden 2023

Hudbě se věnovala od dětství a velmi záhy si začala všechny své sny plnit. Zářila na divadelních prknech jako nově se rodící hvězda muzikálového nebe. Pak se ale na dlouhá léta odmlčela. Jak těžký je návrat a jak moc dokážou sebevědomí nahlodat narážky na vzhled? I o tom v pořadu Až na dřeň mluvila zpěvačka Vlaďka Skalová.

„Já odmalička doma zpívala s plastovým mikrofonem,“ vypráví Vlaďka Skalová, která jako dítě chodila na zpěv, klavír, kytaru a na tanec. Vždycky říkala, že půjde na konzervatoř, a když na základní škole viděla Drákulu a muzikál Tři mušketýři, měla jasno – jejím osudem budou muzikály.

Nastoupila na konzervatoř, kde se brzy vypracovala na nejlepší zpěvačku v ročníku. Ozval se ale jiný problém. „Já tehdy byla malá, tlustá a brýlatá, ale sebevědomí mi nechybělo,“ vzpomíná.

Jedna věta může všechno změnit

Vše se změnilo ve chvíli, kdy jeden z pedagogů prohlásil, že sice dobře zpívá, ale dívat se na ni nedá. Jediná věta na dlouho nabourala sebevědomí mladé talentované zpěvačky. „Tehdy jsem to ustála, zatvrdila jsem se a zhubla.

Důraz na vzhled v branži je pro mě dodnes velké téma. Kvůli vzhledu jsem dlouho neměla odvahu chodit na konkurzy.

Na dlouhé roky zmizela z muzikálových jevišť a zpívala jen s kapelou. Najít úctu k sobě a svému tělu jí pomohly terapie. Dnes už se na konkurzy chodit nebojí a má spoustu plánů. Chtěla bych se zase vrátit do světa muzikálů, i když cítím nervozitu a strach.“ 

Život Vlaďky Skalové je naplněn hudbou, ale rozhodně není jednokolejný. Kromě zpívání pracuje také jako letuška a jako asistentka pedagoga. „Pracovala jsem i s dětmi s poruchami zraku a to byla obrovská škola. Dalo mi to opravdu hodně.“

Jak si rozumí se sociálními sítěmi a proč nikdy netoužila po slávě? Poslechněte si celý rozhovor.

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.