Hit týdne 12. 3. 2023

12. březen 2023

Hit týdne, novinky a největší hity. Depeche Mode, Deaf Heart, Vesna, Freya Ridings a další.

Depeche Mode znovu s náskokem vítězí v Hitu týdne!

První singl z nového alba Memento Mori, které vyjde 24. března, počtvrté vyhrál naši hitparádu – Dave Gahan a Martin Gore jsou opět první s hitem Ghosts Again.

Na druhé místo si výrazně polepšil pražský band Deaf Heart, stříbrná je jejich vzpomínka na Adelaide. 24. března je můžete vidět živě v Paláci Akropolis. I trojka je domácí, české reprezentantky na Eurovizi Vesna se čtyřjazyčnou My Sister’s Crown.

Klinickou smrt přežila Freya Ridings, ta byla před týdnem poslední s hitem Weekends, teď si obrovsky polepšila a jen kousíček chyběl k medaili! Pátá je Pink s titulním singlem posledního alba Trustfall, ta ale povinně po šesti týdnech končí. Nejlepší novinka je dvanáct let starý návrat do chartů – Tom Odell a Another Love – hned napoprvé číslo 6.

Novinky a nasazené

Z novinek uspěl ještě třeba nový singl Brita žijícího v Praze – James Harries a Diamond Girl na osmém místě, devátá je Američanka Coi Leray – Players, dvanáctí jsou Glockenbach, Joel Corry, Tenchi a ClockClock s tanečním bangerem Yeah a bodovala i Lenny – No.1 je No.13.

V nasazených je tentokrát nová Miley Cyrus, Michal Hrůza, vynikající „80’s“ od Pnau a Khalida, KAMRAD, naše Nvtvlie nebo Alok s Jamesem Arthurem a Rita Ora.

Poslechněte si 11. vydání Hitu týdne roku 2023. O pořadí všech songů rozhodujete vy, svými hlasy. Hlasování běží jako vždy až do pátku do 12:00, do té doby můžete rozhodnout o těch nejlepších hitech na Rádiu Praha. Premiéra Hitu týdne je pak na programu vždy v neděli od 19:00, v repríze si pořad poslechnete v pondělí od 22:00 hodin nebo kdykoliv u nás na webu.

autor: Petr Jungmann
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

klasika.jpg

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?