Hit týdne 19. 2. 2023

19. únor 2023

Hit týdne, novinky a největší hity. Depeche Mode, Vesna, Miley Cyrus, Maneskin feat. Tom Morello, Mirai a další.

Depešáci jsou novou jedničkou na Rádiu Praha!

Zbylí dva členové legendárních Depeche Mode – Dave Gahan a Martin Gore chystají nové album, vyjde v březnu a bude se jmenovat Memento Mori. Minulý týden vydali první singl Ghosts Again, který hned napoprvé celou konkurenci zničil a vyhrál Hit týdne na Rádiu Praha.

Už na druhé místo se probojovaly naše reprezentantky v Eurovizi – dívčí band Vesna s hitem Sister’s Crown. Třetí zůstali Italové Maneskin a Tom Morello s trackem z nového LP Rush – Gossip.

Až na čtvrté místo spadla suverénka posledních dvou kol a globální jednička Miley Cyrus s megahitem Flowers. Pátí jsou pak zpěvák z Nigérie Rema s americkou hvězdou Selenou Gomez a Calm Down.

Čtěte také

Z novinek tentokrát uspěla britská zpěvačka Freya Ridings, videoklip k novému singlu Weekends točila v Praze a na Rádiu Praha je No.10. Dvanáctý je irský objev Cian Ducrot, muž v posledních měsících bez domova si získává Evropu díky songu I’ll Be Waiting. A čtrnáctá je pak další novinka – youtuber a rapper KSI a s ním Oliver Tree a Voices.

V nasazených je tentokrát třeba pražský band Deaf Heart, Linkin Park a dosud nevydaný song Lost, Jason Derulo s Davidem Guettou a novinkou Saturday, Sunday nebo naši Atmo Music se Sebastianem.

Poslechněte si 8. vydání Hitu týdne roku 2023. O pořadí všech songů rozhodujete vy, svými hlasy. Hlasování běží jako vždy až do pátku do 12:00, do té doby můžete rozhodnout o těch nejlepších hitech na Rádiu Praha. Premiéra Hitu týdne je pak na programu vždy v neděli od 19:00, v repríze si pořad poslechnete v pondělí od 22:00 hodin nebo kdykoliv u nás na webu.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?