Jedinečný suterénní prostor, místo pro tvorbu i výstavy, to je sdílený ateliér a galerie Meet Art

Ne každý mladý umělec má místo, kde může nerušeně tvořit. Proto ve Vršovicích vznikl sdílený ateliér a galerie Meet Art. Petra Němce a Ondřeje Michálka suterénní prostor okouzlil a vytvořili tu místo pro tvorbu i setkávání. Jedním z cílů je totiž i budování komunity, kterou spojuje láska k umění. „Nám přišlo, že všechny ty ateliéry a obecně skupiny umělců jsou hodně uzavřené veřejnosti. I mladým umělcům, kteří by se do toho rádi dostali, rádi by nějak začali. A my jim s tím chceme pomoct," vysvětluje Ondřej Michálek.

Sdílený ateliér nabízí kvalitní zázemí, k zapůjčení jsou stojany a další vybavení, k dispozici je kuchyňka i chill out zóna. Za měsíční poplatek získají umělci nepřetržitý přístup a mohou zde tvořit kdykoli. Každý člen ateliéru se podílí na jeho fungování a pořádají se tu společné výstavy nebo různé workshopy. Pravidelnou akcí je také figurální malba. „Je dobrovolné vstupné, může přijít úplně kdokoli a nějakou dobu se tady kreslí podle živého modelu. Rozdáváme k tomu i víno. Jde hlavně o to se sejít, chvilku si zakreslit a poznat nové lidi," popisuje Petr Němec. www.meetart.cz

Sdílený ateliér Meet Art je otevřený všem
Suterénní prostory ateliéru jsou plně vybavené
autor:
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?