Jsem vděčný za každý výlet na skútru, říká Matásek. Kromě cestování mluvil i o nové hře Misantrop

29. červen 2019

Do pořadu S vámi v Praze tentokrát přišel herec David Matásek. 

S Lenkou Vahalovou mluvil o nové inscenaci Misantrop ve Stavovském divadle, také o svém působení v Národním divadle nebo o tom, proč propadl cestování pouze na Vespě.

„Mám to rád. Jsem vděčný za každý výlet po naší zemi a po Evropě, kam se dá tak nějak rozumně dojet. Mám kamarády, co byli i na Islandu na Vespě,“ řekl v rozhovoru. 

Moderátorce také přiznal, že cestuje rád do Itálie. „Já jsem to jel 16 hodin nonstop kvůli špatnému počasí. Baví mě Toskánsko, ty lidi, ochutnávat jejich kuchyni, vyslechnout jejich starosti, to je dobrý, mám to rád," dodal. 

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.